הרשמו עכשיו

התחברות

איבדתי סיסמא

שכחת את הסיסמא? כתוב את האימייל שלך ותקבל קישור ליצירת סיסמא חדשה

התחברות

הרשמו עכשיו

הרשמה לאתר Asknet.

ראיון עבודה בשיחת וידאו – טיפים לצלוח ראיון עבודה בהייטק

בואו נודה על האמת, ראיונות עבודה גורמים ללחץ ולמתח נפשי, גם אצל מי שמתורגל בסיטואציה, בטח ובטח שבעולם ההייטק התחרותי. במאמר זה נעסוק בטיפים המועילים ביותר על מנת לצלוח ראיונות עבודה ולהתקבל אל משרות הייטק בעידן הקורונה והמעבר לעבודה מהבית. 

ההייטק עובר לראיונות עבודה באמצעות שיחות וידאו

יותר ויותר ארגונים וחברות הייטק פונים בימים אלו אל האפיקים הדיגיטליים כפועל יוצא מתקופת הקורונה שהפכה את העבודה מהבית להכרח של ממש. צמיחת ההייטק כענף תעסוקתי משמעותי בעולם שלצד הקורונה מתבטאת בדרישה הולכת וגוברת כלפי העובדים בענף לעבור לעבודה מהבית באמצעות המחשב. בהתאם לכך, מחפשי העבודה בתחום ההייטק מתאימים את עצמם לדרישות המעסיקים הפוטנציאליים, הם עוברים ראיונות עבודה באמצעות שיחות וידאו ושימוש בתוכנות ואפליקציות כגון: זום, סקייפ וכו'. 

ראוי לציין כי ענף ההייטק צלח יחסית בקלות את משבר הקורונה ותקופות הסגרים הממושכות, לעומת ענפים אחרים במשק. ההייטק הישראלי מהווה את קטר הצמיחה של המשק והכלכלה המקומית, וככל שהמשק יוצא ממשבר הקורונה ניתן להבחין בתהליכי גיוס משמעותיים אצל חברות ההייטק, ובמקביל תהליכי הגיוס והראיון משתנים, וחברות רבות החלו לעבוד במודל היברידי, כלומר שילוב בין עבודה מהבית לעבודה מהמשרד. לכן, מחפשי העבודה חייבים להתאים את עצמם לנורמות החדשות בתחום, וכדי לסייע להם להיכנס אל עולם ההייטק ולעבוד בחברות המובילות כדאי להתייחס לטיפים הבאים: 

מינימום הפרעות בזמן הוידאו 

ראיון עבודה דורש ריכוז מקסימלי, ואי אפשר לעבור אותו בצורה חלקה עם הסחות דעת. רבע שעה לפני תחילת הראיון כדאי להתמקם בפינה שקטה ונעימה בבית, אפשר להכין כוס קפה וכדאי לנשום עמוק. ראיון עבודה זה דבר מלחיץ ועדיף, מכל הבחינות, לגשת אליו בראש כמה שיותר רגוע ושקט כדי להצליח בו. 

סביבה רגועה מאפשרת לכם לענות ברהיטות על השאלות שישאלו אתכם בראיון. ראש צלול מוביל להצלחה, וכך גם השקט. אל תלכו לבית קפה ברחוב כי יכולים להיות בו אינסוף גירויים – מלצרית שניגשת ושואלת אם הכול בסדר, סבתא שצועקת על נכד בשולחן לידכם, אמבולנס שעובר ביללות סירנה בכביש. כמו בזק, כך גם ראיון עבודה – הכי טוב בבית.

לבוש מתאים

אין צורך לרוץ ולקנות חליפת שלושה חלקים, אבל איש חכם אמר פעם שרושם ראשוני זה הכול. אמנם רואים רק את החלק העליון שלכם בראיון בווידאו צ'אט, אבל עדיף שתשאירו בארון את החולצה עם הכיתוב המצחיק או את הטריקו הקרוע מימי הצבא.

שימוש באוזניות ומיקרופון איכותיים וניסוי כלים לפני הראיון

ראיון עבודה בשיחות וידאו הפך לנורמה בענף ההייטק, לכן עליכם לוודא כי ברשותכם כל הציוד התאים. יש לבצע ניסוי כלים לפני הראיון ובהתאם לצורך לרכוש אוזניות ומיקרופון איכותיים. מומלץ להשקיע בציוד איכותי מאחר והוא ישמש אתכם גם בהמשך הדרך ובמהלך העבודה בהייטק.

אינטרנט יציב

מומלץ מאוד שיהיה חיבור אינטרנט יציב בזמן ראיון העבודה ללא תקלות וירידות פתאומיות באיכות השמע או הנראות. המראיין חייב לראות ולשמוע אתכם היטב, לכן אם האינטרנט לא עוצמתי בדירתכם כדאי לבחור מקום אחר ממנו תבצעו את ראיון העבודה בשיחת וידאו.

חזרות וסימולציה

בשבוע שלפני הראיון עליכם לתרגל ולשפר את השליטה של הנוכחות הדיגיטלית שלכם. חשוב לבצע סימולציות בעזרת חברים או משפחה, לתרגל מענה לשאלות השכיחות בראיונות עבודה עבור משרות הייטק, לבדוק כיצד אתם נראים במצלמה, להתייחס לתנועות הגוף, בעיקר של החלק העליון, וכך תשפרו את הסיכוי שלכם לצלוח את ראיון העבודה. 

תאורה טובה 

נכון, אינכם מצטלמים לשער למגזין, אבל רושם ראשוני, כאמור, זה הכול. לפני הראיון תמצאו נקודה עם תאורה טובה ומוארת שבה תוכלו להבליט את מה שתבחרו להבליט. אין צורך לרוץ לקנות סטנד עם פנסים. חדר עם תאורה טובה יעשה את העבודה, ויעזור לכם להתקבל אליה. 

בעולם ההייטק התחרותי והשאפתני מי שמגיע מוכן אל ראיונות העבודה בסופו של דבר מתקבל אל מקום העבודה. אנחנו מקווים שהטיפים האלו ישמשו אתכם בראיון העבודה הבא שלכם, ויעזרו לכם להתקבל אליו בבטחה ובהצלחה. 

אודות הכותב

כתוב תגובה

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>