הרשמו עכשיו

התחברות

איבדתי סיסמא

שכחת את הסיסמא? כתוב את האימייל שלך ותקבל קישור ליצירת סיסמא חדשה

התחברות

הרשמו עכשיו

הרשמה לאתר Asknet.

מהו ריצוף חוץ ומה חשוב שתדעו לפני ביצוע רכישה

כשאנחנו מתכננים פרויקט בנייה, מגורים, מסחר או כל סוג אחר של פרויקט, אחד הדברים שאנחנו צריכים להתייחס אליו זה הריצוף של המקום. באופן טבעי, כולנו נוטים להתעמק ולהתעסק בעיקר בהיבט של ריצוף פנים, קרי ריצוף חדרים וחללים בתוך המבנה. אך יש סוג נוסף של ריצוף שאנחנו צריכים לקחת בחשבון במקרים רבים, והוא ריצוף שטחי חוץ.

ריצוף חוץ הוא עניין בולט וחשוב, בוודאי כשמדובר על מבנים בקומות קרקע, אשר יש להם גינה, חצר, מרפסת או כל שטח אחר שצריך לחשוב כיצד לרצף אותו. בעיקרון, לא כל שטח חוץ חייבים לרצף, אך סביר להניח שאם נרצה שיהיה ניתן לייצר מעבר טוב מבחוץ פנימה ולהיפך, הרי שנצטרך לרצף את המקום באמצעות אריחי ריצוף ברמה גבוהה.

איך בוחרים ריצוף חוץ בצורה נכונה

לפני שנסביר איך בוחרים ריצוף חוץ בצורה טובה, בפרט כשמדובר על ריצוף חצר, גינה או מרפסת, עלינו לקחת בחשבון שלא תמיד אפשר ונכון להשתמש באריחים רגילים, קרי, כאלה אשר ניתן להשתמש בהם בתוך המבנה. ההסבר הוא, שתנאי השטח בחוץ ותנאי מזג האוויר לא יאפשרו לנו להשתמש בריצוף דומה. מעבר לכך, אנחנו נרצה גם להשתמש באריחי ריצוף ייחודים, לא רק מבחינת הסגנון אלא גם מבחינת העיצוב.

לכן, כשאנחנו ניגשים לבחור ריצוף חוץ עלינו לבחון תחילה את המיקום בו אנחנו אמורים להשתמש באריחים, את הסגנון של המקום וכן את השפעות השטח והשפעות מזג האוויר. למשל, כיצד גשמים או לחות יכולים להשפיע. זה נכון בפרט כשמדובר על אזורים מאוד ספציפיים שהשימוש בהם הוא ייחודי, למשל, ריצוף ליד בריכה. אז יש לקחת בחשבון את ההשפעה שיש לרטיבות וללחות.

אנחנו יכולים לבחון סוגים שונים של ריצוף, דוגמא, אבן, שיש, קרמיקה, דקים, פרקטים ועוד, ובסופו של דבר לראות מה יכול להתאים. אנחנו צריכים לבדוק איך בדיוק ניתן להתקין את האריחים וכיצד הם יכולים לשרת אותו במשך זמן רב, מבלי שנצטרך לבצע שינויים משמעותיים במקום. עלינו לקחת בחשבון גם את כל העניין של שימור האריחים לאורך זמן.

מה נבדוק לפני שנקנה אריחים לריצוף

ראשית, נבחן את סוג האריחים, התכונות שלהם ועד כמה הם חזקים ועמידים, בין אם זה על פי אופי השימוש ובין אם זה בהתאם לתנאי מזג האוויר ותנאים אחרים השוררים במקום.

שנית, נבחן את העיצוב של האריחים, עד כמה הם מתאימים לסביבה ועד כמה הם יכולים להתאים לעיצוב שאנחנו רוצים לייצר במקום. זה נכון לגבי גודל האריחים, הצבע שלהם, הסגנון והיבטים אחרים שיכולים להשפיע על העיצוב.

שלישית, רצוי לבחון כמה עולה כל אריח, כמה עולה להדביק אותו וכמובן כמה עולה ומה זה דורש מאיתנו מבחינת היבטים של תחזוקה לאורך זמן.

אודות הכותב

כתוב תגובה

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>