הרשמו עכשיו

התחברות

איבדתי סיסמא

שכחת את הסיסמא? כתוב את האימייל שלך ותקבל קישור ליצירת סיסמא חדשה

התחברות

הרשמו עכשיו

הרשמה לאתר Asknet.

מהי למעשה נגישות אתרים?

מהי למעשה נגישות אתרים?

מדינת ישראל נעה קדימה בשנים האחרונות מבחינת ההתייחסות שלה אל אוכלוסיות מוחלשות ובכלל זה גם לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות. כיום כול מבנה ציבורי צריך להיות מונגש לבעלי האוכלוסייה המוגבלים וההכרה באוכלוסייה זו הולכת וגדלה. החוק בישראל לא נשאר רק בעולם הממשי אלא גם פרץ אל תוך המרחב הווירטואלי, החוק מחייב כיום בעלי אתרים להנגיש את האתר שלהם לבעלי אוכלוסיות מוגבלות. זוהי הכרה בחשיבות השוויון ובכך שלכל אדם מגיע לגלוש באינטרנט באשר הוא אדם. אנחנו למדים מכך על החשיבות הגדולה שהמחוקק מייחס לאינטרנט אך גם לחשיבות הגדולה שהמחוקק מייחס לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות. שימו לב אדם שלא יעמוד בדרישות החוק ולא ינגיש את האתר שלו לבעלי מוגבלויות צפוי לקנס של עד 75,000 ₪. על כן על כל בעל אתר להנגיש את האתר שלו במהירות האפשרית כאשר החוק קובע כי עליו לעשות זאת עד 25.10.17. אתר שיכשל לבצע זאת צפוי לקנס גדול, קנס היכול להשפיע על הקיימות של האתר שלו.

נגישות אתרים – לא רק מבחינת החוק אלא גם מהחובה המוסרית

כפי שראינו החוק ברור מאוד בנושא נגישות אתרים והוא מחייב בעלי אתרים להנגיש את האתר שלהם באופן מיידי. אך גם אם נתעלם מהחוק נבין כי עלינו להנגיש את האתר שלנו וזוהי החובה המוסרית שלנו. לכל אחד מאתנו יש בן משפחה, מכר או חבר אשר הינם בעלי לקות מסוימת, חלקם עיוורים, חלקם כבדי שמיעה או ראייה וחלקם בעלי מוגבלות פיזית המונעת מהם להשתמש במקלדת כראוי. אף אחד מאתנו לא היה רוצה לראות שהאנשים הללו נשארים מחוץ לספירה הציבורית ואינם משותפים במה שקורה באינטרנט. לכן גם מהבחינה המוסרית והציבורית ראוי שבעלי האתרים ינגישו את האתרים שלהם לכל אחד וכל אחד יוכל לגלוש בהם כאוות נפשו.

האם לבצע הנגשת אתר באופן עצמאי?

בעלי אתרים רבים חוככים בדעתם האם לבצע הנגשת אתר באופן עצמאי. שימו לב על אף שהחוק ברור בקנס הצפוי למי שלא יעמוד בדרישות החוק, הוא פחות ברור במה הן דרישות החוק. בנוסף, חלק מהדרישות יהיה קשה לכם לבצע באופן עצמאי ואתם תזדקקו לעזרה של איש מקצוע מנוסה ואיכותי. בכדי להימנע מהקנס ולהבטיח כי האתר שלכם מונגש בצורה הטובה ביותר, פנו אל חברה מקצועית שתעשה לכם את הנגשת האתר ואל תנסו לעשות זאת באופן עצמאי, הסיכון המונח על כף במקרה שלא תצליחו להנגיש את האתר הוא גדול מדי.

אודות הכותב

כתוב תגובה

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>