הרשמו עכשיו

התחברות

איבדתי סיסמא

שכחת את הסיסמא? כתוב את האימייל שלך ותקבל קישור ליצירת סיסמא חדשה

התחברות

הרשמו עכשיו

הרשמה לאתר Asknet.

כדאי להכיר: פונטים בעברית לשימוש מסחרי

כדאי להכיר: פונטים בעברית לשימוש מסחרי

אנשים רבים מכירים את המושג 'שימוש מסחרי' אך אינם יודעים מהי משמעותו. מסיבה זאת, הצעד הראשון של כל אדם שמעוניין להוריד פונטים בעברית לשימוש מסחרי הוא להבין מהו אותו שימוש מסחרי עליו מדובר.

מהו שימוש מסחרי?

שימוש מסחרי הוא שימוש בסביבה מסחרית (עסק, חברה גדולה, מוסד אקדמאי ועוד). בדרך כלל רוב המוצרים לשימוש מסחרי מחייבים עלות מסוימת. נכון להיום ניתן למצוא שני סוגי מוצרים, אלו שמוגדרים כחינמיים ומיועדים לשימוש פרטי ואלו שמיועדים לשימוש מסחרי. שימוש מסוג מסחרי נעשה לרוב  בסביבה העסקית על ידי חברות ועסקים שונים.

יש לכם שאלות על פונטים? שאלו את הקהילה!

נכון להיום יש מוצרים ושירותים שונים שמותרים לשימוש מסחרי ושירותים ומוצרים שאינם מותרים לשימוש מסחרי. במקרה בו אתם מעוניינים לעשות שימוש בפונטים בעברית תצטרכו לדאוג להוריד במחשב את אותם פונטים בעברית שמותרים לשימוש מסחרי. אם אתם שואלים את עצמכם כיצד יודעים מה מותר לשימוש מסוג מסחרי ומה לא, התשובה פשוטה, הדברים רשומים באופן הברור ביותר בתקנון האתר ממנו אתם מורידים את הפונטים.

דוגמאות לפונטים שונים לשימוש מסחרי ניתן למצוא באתר של אאא.

פונטים בעברית לשימוש מסחרי

כניסה לאתר המציע פונטים באנגלית או בעברית להורדה יחשוף אתכם לכללי האתר ולכל האיסורים וההיתרים בו. אם למשל תיכנסו אל אתר פונטים בעברית המותרים לשימוש מסחרי קרוב לוודאי שתופיע בפניכם הודעה מפורשת על כך שמדובר על פונטים חינמיים בהם מותר לעשות שימוש מסחרי. נכון להיום יש סוגים שונים של פונטים לשימוש באינטרנט וחלק מהם מיועד גם לשימוש מסחרי. למרות שמותר להשתמש באותם פונטים חשוב לזכור כי עדיין הזכויות על הפונטים שמורים לאלו שיצרו אותם אלא אם הם הודיעו מפורשות שהם מוותרים על זכויות אלו.

אאא ופונטים בעברית

יש אתרים שמחליטים להעמיד לרשות לקוחותיהם חלק מהמוצרים והשירותים בחינם ואילו מוצרים אחרים במחיר סמלי. אאא מקודם על ידי מעצבים עצמאיים שהחליטו לפתח את כל הקשור אל הטיפוגרפיה העברית. קבוצה זו של מעצבים יצרו סוגים שונים של סדרות פונטים עבור טקסטים בעברית. פלטפורמה זו אותה מטפחים מעצבים ישראליים היא פלטפורמה חופשית וכל מי שהצליח ליצור באופן מקצועי פונטים מקוריים ויצירתיים מוזמן להמשיך ולפתח פונטים עבור אותה פלטפורמה.

עוד על פונטים:

לסיכום, נכון להיום יש פונטים רבים בשפה העברית שמתאימים לשימוש באינטרנט ולשימוש בדפוס. כל פונט והייחודיות שלו וכל פונט פותח בעקבות השראה זו או אחרת של מעצב ישראלי שהחליט ליצור גם הוא טיפוגרפיה עברית. כעת, כל שנותר לעשות האם הגופנים מותרים לשימוש פרטי או מסחרי ולהחליט מהו הפונט המתאים לכם.

בהצלחה!

אודות הכותב

כתוב תגובה

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>